DÜĞÜN DAVETİYESİ HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Düğün gününüz geldi çattı. Artık misafirlerinize bu özel gün için çağrı yapacağınız nikah davetiyesi seçim zamanı geldi. Ama nasıl bir nikah davetiyesi olacak? İçeriğinde neleri barındıracak? Nasıl bir tasarımı olacak? İşte tüm bu sorularınıza bu yazımızda cevap bulmaya çalışacağız.

Nikah davetiyesi konuklarınıza gelin damat ve organizasyonunuz ile ilgili ilk izlenimi veren belge olacaktır. Bir davetliniz nikah davetiyenizi alıp açtığında sizin nasıl bir organizasyon hayal ettiğiniz ile ilgili fikir sahibi olmalıdır. Öyleyse nikah davetiyenizin tasarımını yaptırırken öncelikle nasıl bir nikah planladığınıza göre hareket edin. Kır düğünü konseptiyle bir nikah planlıyorsanız başka, evlendirme dairesine davet ise başka tür tasarımlar olmasına dikkat etmelisiniz.

Nikah davetiyesi konusunda ikinci dikkat edilmesi gereken ise dili ve verdiği iletişim mesajlarıdır. Çiftler deli, dolu cıvıl cıvıl veya ağır başlı ciddi oturaklı kimseler olabilir. Buna göre kendilerini yansıtan davetiyelerinde davetlilere kullanılacak dil farklılaşmaktadır. Yani nikah davetiyesi “işte tam da Ayşe’nin nikah davetiyesi böyle olmalıydı” demelidir.

Peki düğün veya nikah davetiyesi hangi bilgileri barındırmalıdır?? Ona değinelim. Davetiyenin olmazsa olmazları şöyle sıralanabilir.
-Kimler Evleniyor?
-Evlenenlerin aileleri kimler? (Herkes sizi isim olarak tanımayabilir ailenizin de davetlilerini düşünmelisiniz)
-Tören adres olarak nerede / Saat kaçta / Hangi salon veya mekanda olacak
-Tören Yerinin Tarifi (Çok bilindik bir yer değilse)
-LCV gerekiyor mu? Gerekiyorsa iletişim bilgileri
-Kıyafet isteği var mı, varsa nasıl?

Düğününüzü duyuracağınız ve ilan edeceğiniz belge düğün davetiyesidir. Düğün Davetiyesi seçerken zorlu bir süreç olan dikkat edilmesi gereken ince detaylar var. Tarzınızı, düğün temanızı ve stilinizi yansıtacak olan düğün davetiyeleri için kullanılmak üzere birçok malzeme bulunuyor. Hazır seçeneklerden seçim yapabilirsiniz veya tamamen kendinize ait bir fikri de tasarıma dönüştürebilirsiniz. Eğer kararsız kalıyorsanız mevsime göre renk ve yazı tipi seçimi yapabilirsiniz. Davetiye gönderilecek kişilerin listesini erkenden hazır etmenizde fayda var. Gelip gelmeyeceklerini haberdar etmeleri de oldukça önemli. Bu düğününüzün tüm oturma sistemini bozacak demektir. Düğünle ilgili her organizasyonda olduğu gibi, davetiye konusunda da erken hareket etmek faydalı olacaktır.