Düğününüz İçin En Uygun Davetiye Hangisi

1- Düğün Davetiyeleri ve Düğün Konsepti

Planladığınız düğün ile düğün davetiyeleri konsepti uyumlu olmalı. Sade bir düğün tercih edecekseniz gösterişli bir düğün davetiyenizin olması davetlilerdeki beklentiyi yüksek tutabilir. Görkemli bir düğün düşünüyorsanız büyük ebatlı, altın varaklı, şık ve gösterişli bir davetiye modeli düğün ile uyum sağlayacaktır. Beyaz tonların ağırlıkta olduğu, sade ve amaca yönelik bir davetiye, klasik bir düğün olacağının habercisi olabilir. Son zamanlarda moda olan kır düğünü konseptli bir düğün düşünüyorsanız; çiçekli, böcekli, doğa temalı, rengarenk bir davetiye bu düğünü yansıtan en uygun davetiye stili olacaktır.

2- Eğlenceli Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyeleri arasında son dönemin en moda akımı kuşkusuz karikatürize karakterlerin kullanıldığı eğlenceli davetiyeler. Sizi ve eşinizi temsil eden iki sevimli karikatürün birbirine sarıldığı, bisiklete bindiği veya ellerinde balonlar ile resmedildiği bu davetiyeler ile aşkınızın naifliğini açıkça ortaya koymanız mümkün olacaktır. Bu şekilde düğüne davet etmek istediğiniz konukların da içini daha düğüne gelmeden ısıtacaksınız.

Şayet istediğiniz bu tip bir davetiye ise, özellikle eşiniz ile aranızda anlam taşıyan bir olayın veya nesnenin illüstrasyon halini kullanarak davetiyenizi çok daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz. Böylece aşkınızı kutsadığınız bu önemli günün hatırası, bütün sevdiklerinizin ve akrabalarınızın zihninde ve evinde unutulmayacak bir yer edinecektir.

3- Davetiyenizde Nostaljik Ve Modern Dokunuşları Bir Araya Getirin

Davetiyelerin modern yorumları dikkat çekici olsa da, klasik ve nostaljik düğün davetiyeleri de hala ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. Geçmişten izler taşıyan sade ve şık davetiyeler birçok gelin ve damadın tercihleri arasında yer almayı sürdürüyor.

Retro akımının da etkisi ile klasik davetiyelere modern dokunuşlar yapılarak tasarlanan davetiyeler de en az diğerleri kadar rağbet görüyor. Beyaz, hafif pırıltıları olan hatıra kartı biçiminde tasarlanmış davetiyeniz ile düğününüzü taçlandırmaya ne dersiniz? Büyüsünü aşkınızdan ve yaşayacağınız o özel günden alacak olan bu tasarım, eski günlerin romantizmini bugüne taşıyan hoş bir alternatif olabilir. Ayrıca retro akımına meraklı biri iseniz, aile yadigarı davetiyelerden birini kendi davetiyenizin tasarımı için kullanmak da yaratıcı bir fikir olabilir.

4- Şık Davetiye Tasarımı

Hayatınızın en önemli günü için elbette her şeyin kusursuz gitmesini istiyorsunuz. Bu nedenle yapacağınız her şeyi dikkatle incelemeli ve kalbinizin sesine kulak vererek karar vermelisiniz.

Davetiye seçimi sırasında da küçük ayrıntılara dikkat ederek harikalar yaratmanız mümkün. Ufak dokunuşlarla davetiyenizde arzu ettiğiniz şıklığı yakalayabilirsiniz. Örneğin, modası hiç geçmeyen dantelli bir davetiye tercih edebilirsiniz. Tek bir bakışta dahi dikkat çekmeyi başaran dantel dokulu davetiye seçenekleri; romantik ve şık bir düğün planlayan gelin ve damatlar için adeta biçilmiş kaftan. Eskitilmiş saman kağıt üzerine yazılmış bir davetiyeyi dantel dokulu bir şerit ile sararak konuklara sunabilirsiniz. Böylelikle sade şıklığı temsil eden etkileyici bir davetiye elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu ayrıntıyı başka tasarımlar üzerinde de uygulamanız / uygulatmanız mümkün. Davetiyeye eklenecek pırıltılar ve aşkınızı anlatacak bir metin sayesinde davetiyeniz de düğününüz kadar unutulmaz olabilir.

5- Yaratıcı Ve İlginç Davetiyeler

Düğün davetiyeleri tasarım konusunda sınır tanımıyor. Yaratıcı fikirler ile renklenen davetiyeler günümüzde birçok farklı mecradan elde edilebiliyor. Bunun için size lazım olan yalnızca özgür bir ruh ve geniş bir vizyon.

İlginç ve kimsenin daha önce görmediği bir davetiye hayal ediyorsanız önünüzde birçok seçenek bulunuyor. Örneğin, takvimli bir davetiye tercih edebilirsiniz. Davetiyenize bir karikatür ekletmek de ilginç seçeneklerden bir diğeri. Bu şekilde eğlenceli ve farklı yanınızı konuklarınıza göstermeniz mümkün.

Yaratıcı fikirlerden bir diğeri ise gelin ve damat biçiminde tasarlanan davetiyeler. Gelini temsilen bir gelinliğin, damadı temsilen ise damatlığın kullanıldığı bu tasarımlar da oldukça farklı ve şık düğün davetiyeleri arasındaki yerini alıyor. Ayrıca üç boyutlu bir davetiye de sizi herkesten ayıracak başka bir tercih. Hem çocuk ruhunuzu temsil edecek, hem de aşkınızın eğlencesini ortaya koyacak bu fikir ile düğün davetiyenizi güzelleştirmeniz hiç de zor değil.